Gruppträningsschema - vår 2012

  • Vårschemat gäller från den 9 januari- 21 juni 2012 med undantag för Påsk, Valborg, 1a maj, Kristihimmelfärdsdagen och Nationaldagen.

  • Schemat gäller med reservation för ändringar och vi förbehåller oss rätten att ändra en klass i sista minuten.

  • För alla deltagares bästa har instruktören rätt att begränsa antalet deltagare.

  • Respektera övriga deltagare och se till att vara i god tid till klassens start. 

  • Vid frågor: filip.wahlback@sturebadet.se (chef träning).

  • För mer information om vårens nyheter och förändingar, se Information från träningsavdelningen uppe till vänster eller klicka här

 

 

Studio

 

Alla klasser i Studion är 55 minuter.


 

Måndag

Tisdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lördag

Söndag

Gympa

07.00

 

 

BODYPUMP®
07.00

Zumba®

07.00



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIA 

10.00

 Gymping
10.00

Total Toning

10.00

Gymping
10.00

Zumba®

10.00

 

 

BODYPUMP®
10.00

 

Aerobic
11.00

 

 Gymping
11.00

Zumba®
11.00

Salsa Aerobic 

11.00

Total Toning

11.00

 

Salsa Aerobic Dance
11.00

 

BODYPUMP®
12.00

Aerobic Dance
12.00

Bootcamp 
12.00

BODYPUMP®
12.00

PortDeBras®
12.00

 

 Bootcamp

12.00

 

 

 

Gymping
13.00

 

NIA

13.00

Gymping

13.00

 Gymping
13.00

Gymping
13.00

 

NIA
13.00

 


 


 

 

 


 

Zumba®

14.00

 


 

Gymping

15.00

 

 

Gymping
16.30

(Salen abonnerad
16.30-17.30)
 

 

 

 

 



 

Zumba®

17.30

Total Toning

17.30

BODYPUMP®
 17.30

Gymping

17.30

BODYPUMP®
17.30
 

 

 BODYPUMP®
17.00

BODYPUMP®

18.30

 

Gympa

18.30

OBS: tisdag 12 juni körs istället Bootcamp

Aerobic Dance
18.30

Bootcamp

18.30

 

 

 

Bootcamp
19.30

 

Zumba®

19.30

Fight Club

19.30

 

 

 

 

 

Body- & Mindstudio

 

Alla klasser är 55 minuter om inte annat anges.

   

 

Måndag

Tisdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lördag

Söndag

 

 

 Hathayoga Flow
07.00


 

Hard Core
07.00 (25)

Stretch
07.30 (25)

Pilates 2
07.00

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mindfulness
10.00 (45)

 

 Pilates 1

10.00

 

Stretch & Relax
10.00

 

 

 

 

 

 

 

 

Mindfulness 

11.00 (45)

 

 

Hard Core 12.00 (25)

Stretch
12.30 (25)

  Pilates 2
12.00

Ashtanga-yoga 1
12.00

 Pilates 2
12.00

Ashtanga-yoga 1
12.00

 

Stretch & Relax

12.00 

 

 Pilates 1
13.00

 

 Hathayoga Flow
14.00

  Qigong
14.00

 

Stretch & Relax
14.00

 Qigong
14.00
 

 

Pilates 2

14.00

 

 

 

 

 

 Ashtanga-yoga 2
15.00-16.30

 

 

Ashtanga-yoga 1
16.00 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Salen abonnerad
17.30-18.30)
 

 

Ashtanga-yoga 1

17.30
 



 

 

(Salen abonnerad för kurs i gravidyoga

17.30-19.00)

Pilates 2

18.30

 

Dynamic Yoga 18.30

Mindfulness

18.30 (45)

 

 

 

 

 

Badritual i Turkiska badet kl 19.30-20.30 den 29 maj.

 

 

 

Vattenträning

 

Alla klasser i bassängen är 45 minuter.

 

 

Måndag

Tisdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lördag

Söndag

Speedo
07.00

 

Classic
 07.00

  

Aqua Bootcamp 
07.00

 

   

Speedo
10.00

 

 Aqua Pilates 10.00

Speedo
 10.00

 Aqua GymStick 10.00

Speedo 
10.00

 

 

 

Vatten-gymping 
11.00

Vatten-gymping
11.00

 

Classic
11.00

Vatten-gymping
11.00

Classic
11.00

 

 


 


 


 

 

 

 

 

Classic 
18.30
 

 

Speedo 
18.30